Zaznacz stronę

REGENERACJA MANUALNYCH SKRZYNI BIEGÓW KRAKÓW

manualne skrzynie biegów

SKRZYNIE BIEGÓW KRAKÓW – fachowcy do manualnych skrzyni biegów!

Tu znajdziesz specjalistów, naprawiających manualne skrzynie biegów w Krakowie.

Jeśli szukasz używanej skrzyni biegów w Krakowie – doskonale trafiłeś.

Mamy gotowe skrzynie do sprzedaży!

 

Manualna skrzynia biegów to jeden z najważniejszych podzespołów w Twoim aucie. Zepsuta albo mocno zużyta ręczna skrzynia biegów uniemożliwi Ci korzystanie z auta. Rozwiązaniem jest naprawa ręcznych skrzyń biegów w Krakowie, albo zakup używanych, naprawionych lub sprawnych skrzyń biegów w Krakowie.

Kiedy warto szukać pomocy specjalisty od skrzyń biegów w Krakowie?

  • Skrzynia w Twoim aucie zaczęła hałasować – przede wszystkim zgrzytać podczas zmiany biegów i szumieć podczas jazdy
  • Pod autem widoczne są tłuste plamy z oleju przekładniowego. Mogą być też widoczne na obudowie skrzyni.
  • Biegi w skrzyni wchodzą z trudnością. Niektóre biegi w ogóle nie wchodzą.
  • Nie działa jeden z biegów. Na przykład nie działa trzeci bieg albo bieg wsteczny.
  • Kiedy warto szukać używanej skrzyni biegów, oferowanej przez specjalistów z Krakowa?
  • Kiedy kupiłeś auto powypadkowe, albo doszło do zatarcia skrzyni biegów w Twoim aucie.
  • Kiedy koszt naprawy przekracza wartość auta, albo jest wyższy niż oczekiwania właściciela pojazdu.

Nasi specjaliści od skrzyń biegów w Krakowie zajmują się także serwisem skrzyń biegów. Pomogą Ci dobrać olej przekładniowy, a także go wymienić.

Zanim poszukasz specjalisty od skrzyń w Krakowie – warto wiedzieć, czym jest manualna skrzynia biegów?

Manualne skrzynie biegów nadal dominują na liście wyposażenia europejskich aut. Można je znaleźć w autach miejskich, sportowych i limuzynach.

Co to jest ręczna skrzynia biegów, zwana też manualną skrzynią biegów? To podzespół układu przeniesienia napędu. W środku manualnej skrzyni biegów pracuje mechanizm, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnego przekazywania mocy z silnika na koła.

Skrzynia biegów umożliwia również jazdę do tyłu, ma ona bowiem także wsteczny bieg.
Z silnikiem skrzynia łączy się (i rozłącza) za pośrednictwem sprzęgła, albo dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła.
Nasi specjaliści od naprawy skrzyń biegów w Krakowie przestrzegają przed tym, aby od razu stawiać manualną skrzynię biegów w roli winnego awarii. W wielu przypadkach problemy mogą być generowane przez sprzęgło.

Jakie elementy pracują we wnętrzu ręcznej skrzyni biegów? Są tam metalowe wałki (główny, pośredni i wejściowy), koła zębate z synchronizatorami, łożyska i uszczelniacze, mechanizm przesuwania kół zębatych, a także olej przekładniowy. Całość jest zamknięta w szczelnej, metalowej obudowie, przytwierdzonej do bloku silnika, a także zawieszonej na poduszkach skrzyni biegów.

Jak to wszystko działa w praktyce? Po wciśnięciu sprzęgła napęd z silnika nie jest przekazywany na skrzynię – następuje rozłączenie. W tym momencie kierowca może wybrać właściwy bieg za pomocą drążka zmiany biegów. Ruch drążkiem powoduje ruch elementów pośredniczących. Są one odpowiedzialne za właściwy ruch mechanizmu przesuwania kół zębatych. Ruch powoduje zazębienie się odpowiedniego koła. Po puszczeniu sprzęgła napęd jest przekazywany z silnika na skrzynię, a ze skrzyni, za pośrednictwem półosi napędowych, na koła auta.

Uwaga na skrzynie zautomatyzowane

Skrzynie zautomatyzowane to specjalna wersja manualnych skrzyń biegów. Są to po prostu skrzynie manualne ze wspomaganiem. Działają tak samo, jak skrzynie manualne. Ale dają kierowcy komfort, jakby jechał autem z automatyczną skrzynią biegów.

W ich przypadku kierowca nie operuje sprzęgłem (bo go nie ma), tylko zmienia biegi za pomocą łopatek przy kierownicy, albo przycisków. Za zmianę biegu odpowiada układ mechaniczny, hydrauliczny, elektryczny albo będący połączeniem wszystkich rozwiązań.
Ten rodzaj skrzyń biegów uznawany jest za bardzo awaryjny i problematyczny. Jeśli masz problem ze zautomatyzowaną, ręczną skrzynią biegów – u nas znajdziesz specjalistów, prowadzących naprawy w Warszawie i w jej okolicach.

Awaryjność manualnych skrzyń biegów

Manualne skrzynie biegów są mało awaryjne, jeśli są odpowiednio serwisowanie, a auto nie jest katowane. Czasami zdarzały się błędy produkcyjne ze strony producentów, które powodowały wycieków oleju przekładniowego.
Nieodpowiednia eksploatacja i błędy podczas eksploatacji, a także zaniechanie serwisu (wymiany płynu przekładniowego) są powodem uszkodzeń.
Także zużycie eksploatacyjne robi swoje. Po większych przebiegach w skrzyniach mogą pojawić się oznaki problemów.

O wiele bardziej awaryjne są skrzynie zautomatyzowane. W ich przypadku zanotowano mnóstwo problemów technicznych i awarii.

Jak rozpoznać awarię manualnej skrzyni biegów w aucie? Kiedy trzeba poszukać specjalisty od naprawy skrzyń w Krakowie?

Jak rozpoznasz, że skrzynia biegów w Twoim aucie wymaga pomocy specjalisty?

  • Pod silnikiem widoczne są plamy oleju przekładniowego – mają kolor brązowy, ciemnobrązowy albo bursztynowy i charakterystyczną woń;
  • Skrzynia bardzo głośno szumi albo wyje podczas jazdy;
  • Skrzynia zgrzyta podczas zmiany biegów;
  • Nie działa bieg wsteczny – nie można go załączyć;
  • Nie działa jeden z biegów – nie można go załączyć;
  • Skrzynia haczy podczas zmiany biegów. Biegi wchodzą z trudnością, albo nie można zmienić biegu (może być to spowodowane przez przegrzane albo uszkodzone sprzęgło). Problem ten może być też spowodowany przez uszkodzone cięgna drążka zmiany biegów.
  • Luźny drążek zmiany biegów;
  • Słyszalne jest pukanie podczas zmiany biegów.

W każdym z wymienionych wyżej przypadków potrzebna jest diagnostyka i profesjonalna naprawa. Zajmiemy się tym.

Co powoduje uszkodzenia manualnej skrzyni biegów?

Co wpływa na to, że skrzynia szybciej się zużywa, albo wymaga naprawy?
Często są to błędy eksploatacyjne. Na przykład: zmiana biegów bez dociskania pedału sprzęgła do końca, albo agresywna jazda samochodem. Inne źródło awarii to wycieki płynu przekładniowego, może to być wina producenta skrzyni, albo powypadkowej historii auta (uszkodzenia mechaniczne obudowy podczas jazdy). Uszkodzenia są powodowane też przez nieodpowiednie ustawianie drążka zmiany biegów, częste hamowanie skrzynią biegów (zalecane przez specjalistów od ekojazdy).
Skrzynia zużywa się także szybciej, gdy auto jest przede wszystkim eksploatowane w mieście. Jeśli eksploatujesz auto przede wszystkim na ulicach Krakowie, wiesz, jak trudna i wymagająca dla auta jest ciągła jazda miejska. Dlatego nie dziw się, że skrzynia biegów w Twoim aucie może wymagać pomocy i naprawy.

Kup używaną skrzynię biegów w Krakowie!

Nasi specjaliści w Krakowie są w stanie naprawić niemalże każde uszkodzenie. Jednak trzeba być przygotowanym na to, że w przypadku poważnych awarii, wymagających wymiany wielu elementów, koszty mogą być bardzo wysokie. Nic zatem dziwnego, że koszt naprawy skrzyni może być nie do zaakceptowania przez właściciela auta. Albo, w przypadku nastoletniego samochodu, koszt naprawy skrzyni może przekroczyć wartość pojazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie to zakup używanej skrzyni biegów w Krakowie, od sprawdzonego serwisu.
Taka skrzynia jest pewna, cena takiej skrzyni nie jest wysoka. Do tego nie musisz szukać transportu ani warsztatu. Wszystko zrobią nasi specjaliści od naprawy skrzyń biegów w Krakowie. Zregenerowana skrzynia biegów zostanie zamontowana w Twoim aucie w profesjonalny sposób.

 

Gotowe skrzynie do

wysyłki

Regenerujemy skrzynie

od wielu lat

Pewna firma

gwarancja na naprawę

Naprawiamy skrzynie manualne w Krakowie!

Nasi specjaliści pomogą Ci w przypadku awarii manualnej skrzyni biegów! Możesz liczyć na profesjonalną diagnostykę skrzyni, a potem na dokładną naprawę.
Jeśli szukasz używanej skrzyni biegów w Krakowie i okolicach – znajdziesz ją u naszych specjalistów.
Jeśli chcesz przeprowadzić serwis olejowy swojej ręcznej skrzyni biegów – nasi specjaliści go przeprowadzą, a także pomocą wybrać Ci odpowiedni olej przekładniowy.

sprzedaż skrzyni biegów manualnych
4.1/5 - (12 votes)

Ustawienia i polityka cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

Polityka prywatności
Nie zgadzam się